1.  Minkštas ar pakietintas krepšys? Pagrindiniai kuprinių, skirtų keliavimui, skirtumai – jų forma. Vienos  pasiūtos iš minkštos medžiagos ir prisitaiko prie daiktų formos. Jų privalumas – svoris. Pats medžiaginis krepšys sveria nedaug, tad jei jums svarbu bendras kuprinės svoris per patikrą – tai bus aktualu. Be to, jei patikros metu jums reikės įdėti krepšį į specialų stovą, įrodantį, kad jis atitinka išmatavimus, minkštas krepšys lengviau atitiks skirtingus avialinijų standartus, jei į jį daiktus susidėsite apgalvoję, t. y. neperkrausite. Nusipirkę didesnį pakietintą krepšį turėsite atidžiai išsimatuoti jo dydį. Tiesa, šiuose krepšiuose dūžtantys arba trapūs daiktai bus labiau apsaugoti nuo suspaudimo. Jei norite didesnio patogumo ir funkcionalumo, ieškokite kuprinės su ratukais ir ištraukiama rankena. Kai kuprinė sunkesnė, ją patogiau tempti, o ne nešti. Tiesa, įvertinkite tai, kad rėmas pasunkins pačią kelioninę kuprinę.

kuprines internetu

2. Spalva. Taip, svarbu ne tik kelioninės kuprinės forma ir dydis, bet ir spalva. Dažnai naudojamus daiktus įprastai renkamės neutralių spalvų, kad jie būtų neteplūs. Tačiau tai nėra gera strategija, jei norite greitai atpažinti savo daiktą. Ryškios spalvos kuprinė bus geriau pastebima tarp pilkų, juodų. Jei jūsų stiliui ryškios spalvos nepakeliui – ant kuprinės užsiklijuokite ryškų lipduką, užsiriškite ant rankenos skarelę, kuri padėtų lengvai atskirti, kuri kuprinė jūsų.

3. Atsparus vandeniui ar ne? Jei norite tikrai universalaus krepšio, su kuriuo jūs skrisite ir į Pietų Europą, ir plauksite Nemunu baidarėmis, jums reikėtų vandeniui atsparaus. Tiesa, net iš vandeniui atsparios medžiagos pasiūtos kuprinės nederėtų palikti per liūtį lauke. Turėkite mintyje, kad tokia medžiaga iš dalies apsaugo jūsų daiktus nuo sušlapimo. Norintys įsigyti atsparią vandeniui kuprinę ieškokite sudėtyje nailono, kuris atstumia vandenį.

4. Apsauga. Lagaminuose dažnai būna įtaisytos spynelės su kodais. Jei norite papildomos apsaugos keliaudami su kuprinėmis, įsigykite TSA patvirtintas spyneles, kurios pripažįstamos visame pasaulyje. Jas, pavyzdžiui, avialinijų darbuotojai gali atrakinti, jei per patikrą kyla įtarimų, vietoj to, kad nupjautų ar kitaip nepataisomai sugadintų spynelę. Tiesa, spynelė tik iš dalies apsaugos nuo kišenvagių – kuprinės dugną juk galima perpjauti ar kitaip suniokoti ieškant vertingų daiktų.

5. Skyriai. Ne ką mažiau svarbu, kad jūsų kuprinė turėtų ne vieną skyrių. Išorinės kišenės puikiai tinka smulkiems, dažnai naudojamiems daiktams susidėti. O viduje turėtų būti bent keli skyriai, kad galėtumėte atskirti drabužius nuo, pavyzdžiui, elektronikos ar maisto.

6. Diržai ir paminkštinimai. Būkite atidūs petnešoms – kad jos būtų plačios, paminkštintos, nes kitu atveju jos nemaloniai įsirėš į pečius. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad petnešos būtų sudarytos iš vientisos medžiagos, nes tai apsaugos nuo įplyšimo. Gera kuprinė turėtų turėti ir juosmens diržą, kuris pritvirtina kuprinę stipriau prie stuburo ir neleidžia jai judėti nei žemyn, nei tabaluotis ant pečių. Be to, prisisegus kuprinę ir per juosmenį, jūsų daiktai bus saugesni, nes bus arčiau kūno.

Stuburo formą atkartojančių kuprinių „nugara“ – geras ženklas, kad ji bus patogi, nes specialūs išlenkimai geriau paskirsto svorį ir padeda išvengti nugaros skausmų. Per keliones tokių netikėtų rūpesčių norime mažiausiai.

sportines kuprines

7. Išbandykite! Rinkdamiesi kuprinę, kuri keliaus kartu su jumis į jūsų pamėgtas arba naujai atrandamas vietas, būtinai išmėginkite ją. Pavaikščiokite užsidėję ją ant pečių, įsitikinkite, kad jos rankena pakankamai patogi, ar užtrauktukai veikia be trikdžių. Apgalvokite dar parduotuvėje, kur laikysite asmens dokumentus, piniginę, kur – gertuvę. Jei prekę renkatės internetu, užsisakykite anksčiau negu suplanuota kelionė, kad, jei reikės, galėtumėte grąžinti ir užsisakyti kitą, labiau tinkančią kelioninę kuprinę.

Saugių ir malonių kelionių keliaujant su kuprine! Išsirinkite tokią, kuri jums išties palengvins keliavimą – nesudarys problemų einant per patikros postą, nesukels fizinių skausmų. Išbandykite skirtingus modelius, kad atrastumėte jums patogiausią kuprinę.